top of page
Purple box.jpg
2020. gada 24. jūnijs
Rīgas Mārtiņa draudzes jauniešu stāsts

Par jauniešu darbu stāsta jauniešu vadītāja Evija:
"Jauniešu vakari Mārtiņa draudzē notiek jau ilgus gadus, tikai ik pa laikam ir pauzītes, jo tā brīža esošie jaunieši izaug, mainās līderi un tad notiek restarts.
Kā šoreiz atsākās jauniešu vakari Mārtiņa draudzē? Pēc Iesvētību mācību apguves bija sajūta, ka kaut kas pietrūkst. Tik ļoti bija pierasts pie ceturtdienu vakariem, kuros kopā ar mācītāju un citiem topošajiem draudzes locekļiem pārspriedām dažādas tēmas. Tā kā Mārtiņa draudzē tieši tajā laikā nenotika jauniešu aktivitātes, bija īstais laiks ķerties tam klāt!
Tas bija 2019. gada marts, kad pirmo reizi sapulcējāmies, lai sarunātos par tēmu „Vai dzīvē ir kas svarīgāks par Tevi pašu?” Atceros, cik piepildīta bija sirds pēc pirmās tikšanās - tas deva motivāciju turpināt darboties tālāk, lai ar vien vairāk un vairāk uzrunātu jauniešus pievienoties Dieva samīļotajos vakaros.


Jauniešu vakari norit neformālā gaisotnē ar sarunām, lūgšanām un slavas dziesmām ģitāras, klavieru vai pat saksafona pavadījumā. Tie tiek organizēti vienu reizi mēnesī. Katru reizi, kad tiekamies, esam vienojušies par vienu tēmu, kuru apspriedīsim konkrētajā vakarā. Līdz šim ir bijušas tādas tēmas kā mīlestība, mērķi, sargeņģeļi, kā iegūt mieru u.c. Esam pulcējušies gan piektdienu vakaros, gan ceturtdienās, kad pirms tam, dodamies kopīgi uz slavēšanas Dievkalpojumu baznīcā.
Turklāt jaunieši tiek iesaistīti tēmu izvēlē – mēs vēlamies, lai vakari būtu pēc iespējas patīkamāki – lai ikviens jūtas brīvi un sirsnīgi, lai ikviens var izteikt savas domas ja vēlas un justies labi, arī tad, ja klusē. Viens no jauniešu vakariem īpaši palicis atmiņā – tas bija skaists un jautrs spēļu vakars Ziemsvētku noskaņās, kurā piedalījās kā jauni tā gados vecāki Dieva bērni. Šajā reizē sapratām, ka dažreiz ir vērtīgi pamainīt standarta formātu un arī caur spēlēm varam būt vienoti un dalīties savās emocijās.

Laikā, kad visā pasaulē bija ārkārtas stāvoklis, arī Jauniešu vakari Mārtiņa draudzē uz laiku apstājās – tas bija jūtams un ļoti pietrūka sarunas, smiekli un vienkārši kopā būšana. Šobrīd ar gaišu skatu nākotnē ceram, ka drīz varēsim tikties un pārspriest aktuālas tēmas ar jaunu enerģiju un iedvesmu, kā arī kopā būšanas spēks būs spēcīgāks kā jebkad agrāk.
Kas plānojās turpmāk? Vasarā ļoti ceram, ka drīkstēs un izdosies sapulcināt jauniešus uz velo braucienu dabā un aprīlī atcelto jauniešu slavēšanas koncertu pārcelt uz rudeni.

Vēlam, lai ikvienai draudzei izdodas šajā laikā nepazaudēt dzirksti darboties un lūgt, lai ikviens jaunietis Dievu izvēlās kā stipro pamatu uz ko paļauties un atrod ceļu uz tuvāko draudzi, lai kopīgi ar citiem Dieva bērniem izbaudītu Dieva dotās dāvanas.
Uz tikšanos Mārtiņa draudzē! Esi mīļi gaidīts!"

„Lai Kristus, jums ticību turot, mājotu jūsu sirdīs, un jūs iesakņotos un stipri stāvētu mīlestībā.” /Efeziešiem 3:17/


Rīgas Mārtiņa evaņģēliski luteriskā draudze
Rīgas Mārtiņa evaņģēliski luteriskā draudze
Purple box.jpg

Rīgas Mārtiņa evaņģēliski luteriskā draudze

Mārtiņa iela 3, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1048, Latvia

Vadītājs/a

Māc. Aivars Smuidris, Luīze Rudzīte

Kontakti

E-pasts

bottom of page