top of page
Purple box.jpg
2020. gada 2. jūnijs
Sv. Jāņa draudzes jauniešu stāsts

Par jauniešu darbu Jāņa draudzē stāsta Elīna, jauniešu darba vadītāja:
“Jāņa draudzē jauniešu kalpošana notiek jau sen, cik vien sevi atceros šajā draudzē, un šogad tie būs jau 20 gadi.
Jaunieši un jauniešu vadītāji Jāņa draudzē auga un mainījās - kāds kļuva par mācītāju, kāds ieprecējās citā draudzē, bet kāds izauga no svētdienas skolas. Daudz, dažādi stāsti.
Es savu jauniešu kalpošanu uzsāku pirms gadiem astoņiem, kad svētdienas skolu biju pāraugusi, bet vēlme mācīties Dieva vārdu ar vienaudžiem nepazuda. Tajā laikā draudzē nebija jauniešu tikšanās un vēlme bija tik spēcīga, ka sanācām kopā 4 cilvēki - draugi, un uzsākām regulāras tikšanās svētdienās pēc dievkalpojuma. Gadu laikā mums pievienojās citi, lai kopīgi lasītu un mācītos Dieva vārdu, skatītots filmas, ietu pārgājienos, ciemotos viens pie otra un vēl daudz ko citu - visu, ko mums patika darīt kopā, pat braukt ceļojumos. Mēs nebijām daudz. Tāds stabilais pamatsastāvs bija kādi +/- 6 cilvēki, bet pēc visiem šiem gadiem mēs joprojām esam draugi un pat pēc tam, kad izaugām no jauniešu vecuma, mēs joprojām ik pa laikam tiekamies.

2019. gadā uzsākām jaunu kalpošanu pusaudžiem. Jaunieši savu vecumu bijām pārāuguši, bet no vecākās svētdienas skolas grupiņas izaugušajiem nebija vairs kur pulcēties, tāpēc, atsaucoties uz Dieva aicinājumu un vajadzību, šajā 2020. gada maijā noslēdzām pirmo pusaudžu kalpošanas sezonu.
Interesanti ir tas, ka šajā reizē mēs atkal sanācām kopā 4 cilvēki un vienojāmies, ka vēlamies vairāk veltīt laiku Bībeles lasīšanai un ticības stiprināšanai, tikai šoreiz jau ar pavisam jaunu paaudzi.
Tā nu atkal katru svētdienu plkst. 13.00 nācām kopā, lai lasītu, runātos, ēstu un stiprinātos. Arī ārkārtas situācijas laikā sazvanījāmies Skype un izlaidām tikai vienu svētdienu pa visu šo laiku. Lai gan bildēs ir, galvenokārt, meitenes, mūsu grupiņā ir arī puiši. Vienkārši meitenēm labāk patīk bildēties.

Ja kādam ir vēlme pievienoties šai grupiņai, droši rakstiet vai zvaniet uz Jauniešu vēstniecības kontakttālruni vai e-pastu.”

Rīgas Sv. Jāņa daudze
Rīgas Sv. Jāņa daudze
Purple box.jpg

Rīgas Sv. Jāņa daudze

Skārņu iela 24, Centra rajons, Rīga, LV-1050, Latvia

Vadītājs/a

Elīna Ermansone

Kontakti

+371 26601185

E-pasts

bottom of page