top of page
Purple box.jpg
2020. gada 4. augusts
Daugavpils jauniešu stāsts

Par pašu procesu vairāk pastāstīs Guna Lenša:
"Jauniešu darbs mūsu draudzē notiek kādus 2/3 gadus (precīzi vairs nepateikšu). Sākumā organizēju tos pati, jo tie bija mani lielie Svētdienas skolas bērni. Pēc kāda laiciņa sapratu, ka aktīvākās meitenes jāaizsūta uz kristīgiem pasākumiem vai nometnēm, lai viņas gūtu citu pieredzi un interesi arī mūsu draudzē noorganizēt kaut ko foršu tieši savai vecuma grupai. Paldies jāsaka Saldus Sv. Gregora skolai par iespēju piedalīties "Pusaudžu iesvētību nometnē"! Tas meitenēm bija ļoti noderīgi un iedvesmojoši!

Luīze, kas ir aktīva draudzes locekle, nu jau vairākus gadus tur piedalās ar lielu interesi. Pēc šīm nometnēm, meitenes nosprieda, ka arī mūsu draudzē vajag aktīvi iesaistīt jauniešus. Tādēļ kopīgi plānojām un domājām ko un kā.
Jauniešu vakari mums notika aptuveni 1-2 reizes mēnesī skolas mēnešos. Es kopā ar mācītāju sagatavojām lekcijas par viņu izvēlētām tēmām. Luīze uzaicināja savus draugus un paziņas. Kopīgi sarunāja, ko gatavos vakara našķiem. Izvēlējās slavas dziesmas, kurās ar spēlēšanu iesaistīja arī pārējos muzikālos jauniešus. Izdomāja spēles.

Tā kā Daugavpilī ir "multireliģiska" vide, mūsu jauniešu vakari sanāca ekumēniski. Katru reizi piedalījās ap 10-12 jauniešu. Tā mēs pulcējāmies līdz karantīnas laikam. Šobrīd, skatīsimies, kas būs rudenī.... Tad domājam atsākt!"
Ja vēlies kaut ko vairāk uzzināt par ekumēniskajiem jauniešu vakariem Daugavpils draudzē vai arī veidot ar viņiem sadarbību, droši sazinies ar viņiem Facebook: https://www.facebook.com/luterakatedrale/

Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāle
Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāle
Purple box.jpg

Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāle

18. novembra iela 66, Daugavpils, LV-5404, Latvia

Vadītājs/a

Luīze Donika

Kontakti

E-pasts

bottom of page